НАЗАД

Союз бетону і природи в роботі Govaert & Vanhoutte Architects

Бюро Govaert & Vanhoutte Architects спеціально для бельгійського виробника бетонних конструкцій Enjoy Concrete спроектували особливу будівлю.

Бельгійська компанія Enjoy Concrete виготовляє різні елементи з бетону. Розташовується вона у Вьорне на заході країни. На виробництві дуже дбайливо ставляться до такого брутального матеріалу як бетон. У компанії говорять, що робота з цим матеріалом - це ціле мистецтво.

Перед архітекторами Govaert & Vanhoutte Architects стало непросте завдання. Потрібно було створити помітне спорудження, яке не порушує гармонію його ландшафту. Спорудити будинок в якому будуть поєднані офіси і виробництво, а найважливіше - використовувати в проекті бетон, так як він є головним продуктом компанії.

Ось яким чином бюро впоралося з поставленим завданням. Enjoy Concrete перетворили на величезний суцільний блок з бетону. Розміри плит, з яких побудована штаб-квартира 6 на 3 метри. Спорудження розділене на дві частини: у першій - офіси, друга частина відведена під виробництво і знаходиться в задній частині будівлі.

Індивідуальну особливість будівлі додає кімната для засідань. Співвідношення її сторін таке ж як і у решти будови, але вона виходить за його межі практично на 12,5 метрів. На перший погляд споруда виглядає тендітною, але сталь і бетон міцно тримають всю конструкцію разом. У нічний час кімната освітлюється червоним світлом, завдяки лампам на панорамних вікнах.

Ще одна фішка будівлі - цифровий малюнок, який можна побачити тільки на великій відстані. Малюнок являє собою безліч точок, які складаються в зображення дерев каналу Дамм, варто лише відійти подалі. Така хитрість стала можливою завдяки унікальній технології «графічний бетон». Незважаючи на свою монолітність і сірий колір будівля прекрасно вписується в природу Західної Фландрії, підкреслюючи її красу.

За підсумком, проект перевершив всі очікування Enjoy Concrete. Тепер будівля приковує погляди перехожих і викликає жвавий інтерес у туристів.