2019-09-09

Хюгге - затишок, який приносить щастя

Вже довгий час трендом в дизайні інтер'єру є Хюгге - скандинавський стиль. Відмінною рисою цього дизайну є простота і затишок. Дизайнери все частіше відправляються до Швеції та Ісландії, щоб вивчити місцевий колорит і відчути щастя, чого раніше не виявляв жоден з інтер'єрних стилів.

Щоб зрозуміти, що таке Хюгге важливо розібратися в тому, що це не конкретні речі, а відчуття домашнього вогнища. Все в Скандинавії, від громадських просторів до квартир і будинків вселяють спокій і безтурботність. Це місця, в яких хочеться залишатися якомога довше і міркувати про вічне. Для цього інтер'єру не має значення статус: дорогі предмети декору та фурнітура - це не про Хюгге. Чим простіше і скромніше, тим краще. Головна думка: "Щастя в простому".

Інтер'єр Хюгге - це все те, з чим ви асоціюєте затишок. Тепле світло, м'які подушки і пледи, килим на підлозі, затишний камін. Все це і є скандинавський стиль. Тут перегукуються кантрі, мінімалізм і лофт, але деталі перетворюють це в унікальний Хюгге. Головними просторами цього стилю є кухня і вітальня - місця, де затишок збирає всю родину.

Білі стіни, м'які кольори, багато світла - головні атрибути стилю Хюгге. В інтер'єрі переважає світле дерево: береза, ясен, дуб. Колірна палітра достатньо обмежена: білий і сірий в якості фону і холодні тони для акцентів. Такий вибір кольору дозволяє розширити простір і відбивати сонячне світло.

Для скандинавського стилю важливо обирати прості тканини, такі як бавовна, сатин і льон. Для того щоб розбавити простий інтер'єр можна використовувати різнокольорове в клітку або квіточку.