НАЗАД

Присвячується Чарльзу і Рей Еймс

Всі ми знаємо їх філософію ... Їй просякнуті найвишуканіші, витончені, ергономічний інтер'єри вже більше 50 років .... А предмети меблів стали ім'ям прозивним. Давайте ми з Вами дізнаємося про ці філософів-дизайнерів трохи більше. Коли проходиш свій шлях через біль, декади, мільйон проб і помилок, невизнання і досягаєш результат, то отримуєш філософію Еймс (Eames). У той час, коли всі компанії і майстри світу створювали складну класичну меблі, меблі, яка вимагала складне декорування, Еймс увірвалися, немов свіжим ковтком повітря і стали мейнстрімом, свіжим подихом світового дизайну. Чарльз і Рей Еймс зуміли створити такі предмети меблів, дитячі іграшки і навіть будівля, які пройшли через десятки років і пройдуть ще набагато більше, а їх фантастичний і ергономічний дизайн будуть радувати і дивувати споживачів.

Все починалося з орендованої в Лос-Анжелесі квартири, в якій із спальні молоде подружжя зробили майстерню, ледь переїхавши туди. У тій майстерні вони встановили саморобний формувальний прес і за допомогою деревини та клею виготовляли шину на ногу з клеєної фанери, а зліпок був зроблений з ноги самого Чарльза. Пройшов рік і подружжя отримало велике замовлення від ВМС США, що допомогло їм переїхати з майстерні в квартирі в велике орендоване приміщення неподалік від Санта-Моніки.

Отже, що таке дизайн Еймс? Дизайн Еймс - це комбінація фантастичною, феноменальною винахідливості і ергономічного дизайну, це інноваційна меблі, це емоційний і виразний підхід до способу життя через дизайн. Чарльз і Рей змогли створити не тільки саму інноваційну меблі ХХ століття, а й через викладання, фільми, літературу, через експеримент з меблями, скульптурами, спільну приватне життя в будинку, який вони спроектували в Каліфорнії, змогли визначити абсолютно новий і емоційно відкритий і виразний підхід до дизайну з любов'ю до матеріалів і інженерної технічної винахідливістю. Їхній будинок-майстерня був побудований в 1949 році і став їхнім будинком, майстерні та натхненням на все життя. Філософія простежується і в тому, що вироби Еймс, інтер'єри, наповнені елементами дизайну Еймс, не зображують із себе «красиву картинку» з журналу, а являють собою теплі, наповнені розумними і корисними, ергономічними речами повноцінні житлові і живі інтер'єри. Така філософія говорить про людину, про те, що ця людина цікавиться світом і цікавий світу.


Квінтесенцією робіт Еймс стало крісло з отоманкою Eames Lounge Chai з серійним ім'ям Eames 670, випущене ще в далекому 1956 році. Крісло є довічним експонатом Нью-Йоркського Музею Сучасного Мистецтва. Крісло виготовлено з особливо-сформоованних дуже тонких шарів шпону і складається з трьох частин-корпусів. Подушка спинки та сама оттоманка пропорційні - приблизно одного обсягу.

Eames Lounge Chair - серійне ім'я Eames 670 - мало не самий респектабельний проект подружжя Еймс для елітарного ринку. Для Вашого комфорту, Еймс продумали спеціальні гумові шайби, які монтувалися в сам корпус, а подушки сидіння кріпилися на блискавках, що було революцією, One More Thing в ті роки.

Зараз з'явилася величезна кількість компаній, які роблять копії Eames Lounge Chair, але прямим спадкоємцем є тільки копії від Германа Міллера і Vitra. Ціна на такі копії починається від 3200 EUR, a середня ціна крісла виконаного з дорогих матеріалів доходить до 7000 EUR.

Також одним з дуже відомих виробів Еймс є «Слон», який став візитною карткою вищезгаданої Vitra. «Слон» був розроблений ще в 1945 році і задуманий не тільки як дитяча іграшка, але і складний скульптурний об'єкт для будь-якого середовища. На жаль, «Слон» ні серійним.


Для сім'ї Еймс робота залишалася центом Всесвіту і їх життів. Працювали вони з раннього ранку до пізнього вечора і до самої смерті. Чарльз помер в 1978 році, Рей - день в день, але через 10 років, завершивши всі їх прижиттєві проекти і просуваючи ідеї через публікації і «просвітницькі» бесіди.


Такі ось Еймс! Сподіваємося, Вам було цікаво і пізнавально прочитати цю статтю.