НАЗАД

Бібліотека за проектом Atelier Oslo і Lundhagem відкрилася в Осло

В Осло, Норвегія відкрилася нова бібліотека Deichman Bjørvika. Її спроектували в Atelier Oslo і Lundhagem. Будівля розташовується поруч з норвезьким оперним театром, спроектованим архітектурним бюро Snøhetta.

Творці Deichman Bjørvika - це переможці міжнародного конкурсу архітектури у 2009 році норвезьке бюро Atelier Oslo і Lundhagem. Бібліотека споруджена на березі Осло, в районі Бьервік.

Відштовхуючись від задумки Atelier Oslo і Lundhagem бібліотека повинна виконувати функцію публічного місця, куди можна прийти не тільки для читання книг. Споруда має п'ять поверхів, в центрі розташовується грандіозне приміщення з 450 000 книгами, якими можна насолодитися в одному із затишних куточків бібліотеки.

Крім залів для читання, архітектори передбачили тут великий кінотеатр і містку аудиторію для 200 осіб на нульовому поверсі. На першому поверсі розміщені фуд-корти: ресторани, кафе, так само там можна знайти магазин з журналами. Поверхом вище розташовуються студії звукозапису, піднімаючись ще на поверх вище можна наштовхнутися на міні-кінотеатр і кімнати з різними розвагами для будь-якого віку.

Назва бібліотеки - це данина відомому в Норвегії підприємцю XVIII століття Карлу Дейчману, він так само займався благодійністю і любив колекціонувати книги. Свого часу зібрав понад 6000 книг, які послужили базою для старої Публічної бібліотеки Осло.