НАЗАД

Бежевий колір в дизайні інтер'єру

Одним з найпопулярніших кольорів в дизайні інтер'єру є бежевий, кремовий колір. Здавалося б, що може бути складного при роботі з таким кольором, але, як виявляється, бежевий - один з найскладніших відтінків для дизайнера. Чому всім так подобається цей колір? Відповідь буде досить проста, але вона максимально точно відповідає на це питання. Вся справа в тому, що така колірна гамма легка, не перевантажує людину всередині складними поєднаннями і образами, форми предметів меблів, декору легко сепаруються, відокремлюються поглядом, з'являється контраст і глибина сприйняття елементів дизайну інтер'єру, при цьому, дизайнери дуже часто нарікають на те, що інтер'єр в такому кольорі часто виходить дуже нудним і одноманітним. Що стосується бежевого кольору, то це дуже «акуратний» і стійкий по сприйняттю колір. Такий колір м'яко сприймається, у нього немає «гострих кутів», є деяке нейтральне сприйняття і відчуття стриманої закінченості, елегантності, консервативності, адже не дарма, що бежевий колір називають третім за важливістю кольору в інтер'єрі після білого і чорного.


У дизайні інтер'єру завжди працює схема форми, матеріалу і кольору. Нейтральність бежевого кольору підпорядковує собі логіку форми, що означає, що якщо ми застосуємо складну форму, то втратимо в лаконічності, мінімалізмі, легкості, а в дизайні, як Ви знаєте, дуже важливо зберегти баланс, не перестаратися з химерністю форми. Як ми з Вами дізналися раніше, у кожного стилю інтер'єру є своя візуальна мова кольору. Бежевий колір зустрічається в сучасному, класичному і ар-деко напрямках.

Завжди дуже важливо враховувати світло при оформленні інтер'єру бежевим кольором. Дуже важливо розуміти, що такий колір не прощає помилок якості використовуваних матеріалів, даний колір дуже любить м'яке розсіювання світла на натуральних матеріалах, таких як метали, камінь, тоновані стекла. Дуже важливо займатися зонуванням простору і виділяти окремі групи, такі як меблі (форма). Завжди необхідно пам'ятати про цілісність інтер'єру, що означає, що якщо Ви використовуєте при виборі однотонні покриття підлоги і стін, трохи акцентів не завадить, але ні в якому разі не перестарайтеся! Це один з найважливіших постулатів при роботі з бежевим кольором. Ніякої вульгарності! Бежевий колір - колір елегантсності, він любить приглушені відтінки, півтони. Верхом професіоналізму дизайнера є робота з балансом акцентів, без браку і надлишку.


Ну і в кінці статті ми відкриємо Вам секрет - є золоте правило використання бежевого кольору - 65/25/10. Якщо 65 відсотків - бежевий колір (підлога / стіни), 25 залишається під якісні (підкреслюємо) матеріали меблів, м'яких меблів, а що залишилися 10 відсотків - металеві матеріали, які додадуть інтер'єру трохи стилістики ар-деко, але не зроблять це вульгарно, а зроблять це розкішно і дорого і підкреслять смак Власника і Дизайнера, який розробив для Вас інтер'єр в бежевих кольорах і тонах.