НАЗАД

5 правил сучасної органічної архітектури

Головна ідея органічної архітектури - існування людини і навколишнього світу в гармонії.

Свою історію органічна архітектура починає в 1890 році, коли архітектурне співтовариство потребувало протилежного функціоналізму стилю. Першим про це заговорив Луїс Саллівен, але популярність органічній архітектурі приніс його прихильник Френк Ллойд Райт в 1920-50 рр. Тоді і були встановлені основні її положення.

За настільки довге існування стилю, органічна архітектура змінилася і породила безліч своїх різновидів (наприклад, біонічну або екологічну архітектуру).

Зараз цей стиль знову повертається в списки найпопулярніших стилів архітектури. Це пов'язано з бажанням сучасної людини оточити себе природою і відчути єднання з навколишнім середовищем. Багато архітекторів беруть за основу тенденцію «eco-friendly» і створюють місце, де людина зможе відпочити від сірого оточення міста.

Ось п'ять основних правил органічної архітектури.

1. Поєднувати архітектуру з навколишнім ландшафтом

Головне правило - органічна архітектура повинна повністю відповідати навколишньому середовищу. Вибір форми та матеріали, які використовуються для побудови в цьому стилі, повинен ґрунтуватися на розумінні клімату, природи того місця, де будівля буде зводитися. Стиль не передбачає "виділення" будівлі із загального пейзажу - архітектори вдаються до біоморфізму (імітують природні форми) або інтегрують будівлю в навколишню природу.

«Будинок над водоспадом» спроектований американським архітектором Ф.Л. Райтом і зведений в період з 1936 по 1939 роки, є прикладом ідеальної органічної архітектури.


The High Desert House, США


Будівля розташована в пустелі США, Каліфорнія. Ідея його створення належить художникам Джею і Беву Дуліттлам. Архітектор, який відтворив ідею - американець Кендрік Бангс Келлог. Він тепер вважається одним з першовідкривачів органічної архітектури як стилю. Завдяки командній роботі цих талановитих людей, "піщаний дім" The High Desert House отримав звання найяскравішої прикладу біоморфізма.

Будинок біля скелі, Норвегія


Норвезькі архітектори з Lund Hagem вбудували будинок прямо в скелю. Таким чином, вона відіграє роль четвертої стіни. Проект цікавий своїм виконанням, адже архітектори прекрасно використовували навколишні краєвиди у своїй архітектурі, і створили неймовірний ансамбль штучного і природного.

2. Використовувати природні матеріали в архітектурі

На початку, органічна архітектура передбачала будівництво, в якому використовувався тільки один матеріал. Зазвичай віддавалася перевага каменю або дереву. З розвитком це правило змінилося і тепер в роботах архітекторів можна побачити різні поєднання органічних і необроблених матеріалів, різних конструкцій.

Dayang Sanghoi, Південна Корея


У гірському регіоні Пхенчхан, який знаходиться в досить шумному Сеулі, студія TUNEplanning розташувала будинок. У ньому можна сховатися від дратівливих сторонніх звуків. На території будівлі знаходиться все, що необхідно для існування сучасної людини.

Архітектори використовували в будівництві всього два органічних матеріали: камінь і сосну. Проект був продуманий так, що здається, ніби природа сама створила цей простір і навіть розставила меблі.

3. Використовувати природне світло

Як відомо, світло - це одна з головних деталей в архітектурі. Використовуючи світло можна розставити акценти і приховати недосконалості. Ф.Л. Райт був першим, хто почав використовувати різні види скління, в тому числі і вікна на всю стіну. У його час це здавалося сміливим рішенням.

У органічної архітектури скло використовують не тільки для вікон, але і для розділення приміщення на зони. Це допомагає створити відчуття відсутності кордонів і спільності простору, що дуже важливо для цього стилю.

The paradise-like house, КитайЛюдина, якій належить будинок, великий шанувальник природи, адже все його дитинство він був нею оточений. Саме тому дизайнер Сюй Фу-Мін спроектував унікальний будинок, який з'єднує людину і природу. Досягти цього йому допомогли вікна на всю стіну з видом на прекрасний сад.

Hidden Pavilion, ІспаніяНазва Hidden Pavilion підходить цьому будинку на сто відсотків, адже він надійно захований в іспанських лісах. Усередині резиденції практично всі поверхні зі скла, або відображають світло - такий прийом допомагає денному світлу проникати в усі приміщення.

4. Розмити кордон між природою і інтер'єром

Ще одна важлива характеристика органічної архітектури - гармонійне поєднання зовнішнього і внутрішнього простору. Досягається це за допомогою скління всіх можливих зон.

Архітектори, які працюють в цьому стилі прагнуть, щоб перетікання інтер'єру в ландшафт відбувалося плавно і не виглядало штучним. Для цього вони використовують навколишню природу в інтер'єрі, намагаючись якомога точно передати настрій ландшафту.

Готель Valentinerhof, ІталіяВикористовуючи панорамне скління студія noa * створила простір де практично відсутні кордони, які можна побачити неозброєним поглядом. Побудований в готелі басейн нібито нескінченно простирається в альпійських пейзажах.

The Sirdalen House, НорвегіяБюро Filter Arkitekter під час будівництва будинку зіткнулося з проблемами через норвезький клімат. Вирішити їх архітектори змогли використовуючи перетікання простору - ландшафт продовжується всередині приміщення і створюється відчуття спільності всієї концепції.

5. Використовувати в інтер'єрі живу природу

Для створення відчуття єднання з природою, архітектори максимально озеленюють простір. Головне в цьому прийомі, щоб рослини в інтер'єрі відповідали рослинам тієї місцевості, де знаходиться будівля.

MM House, МексикаЧудово попрацювали з рослинами Nicolas Schuybroek Architects і Марк Меркс. Дизайнери спроектували мінімалістичний інтер'єр і густо прикрасили його місцевими рослинами.

Magic Breeze, Індія


Цікаве рішення озеленення звичайних хмарочосів запропонували архітектори Penda. Згідно з проектом, у кожної квартири у всіх хмарочосах буде свій власний сад.